Karel Kolář se za FYKOS zúčastnil Veletrhu nápadů učitelů fyziky, prezentace z veletrhu je dostupná online.
V září byla obhájena historicky první diplomová práce, jejíž téma se přímo týkalo FYKOSu - Fyzikální korespondenční seminář na MFF UK – reflexe a rozvoj (pdf). Práci vytvořil Karel Kolář.
V zimním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky jednou za čtrnáct dní (střídavě s Populárními přednáškami z moderní fyziky) ve spolupráci s pražskou krajskou komisí FO; koordinátorem přednášek byl Václav Bára.
Podzimní soustředění se konalo od 4. do 12. října 2014 v Obůrce (Blansko). Zúčastnilo se ho 26 řešitelů, 15 organizátorů a Jan Ebr. Legenda se točila kolem hledání ztracení třídní knihy a díla, největšího Čecha, Járy Cimrmana. Přípravný tým soustředění vedl Ivo Vinklárek.
Den s experimentální fyzikou se přesunul na podzim, aby nebyl termínově tak blízko Jednomu dni s fyzikou, který je pořádán obvykle v únoru. DSEF proběhl 11. listopadu 2014 v budovách MFF UK na Karlově a následně v ÚJV Řež, resp. v laboratoři vysokých napětí ČVUT. Akce se zúčastnilo 48 středoškoláků. Vedoucím organizátorem DSEFu byl Erik Hendrych. Díky tomu, že se podařilo získat finance, navazoval na DSEF další ročník Týdne s aplikovanou fyzikou, který proběhl formou poznávacího zájezdu za technickými a fyzikálními zajímavostmi Německa v termínu 11. až 17. listopadu 2014. Zájezdu se zúčastnilo 33 osob. Akci zorganizoval Karel Kolář.
Dne 4. prosince 2014 (17.00 - 20.00 SEČ) se uskutečnil čtvrtý ročník týmové internetové soutěže Fyziklání online. Zúčastnilo se jí 103 českých a slovenských středoškolských týmů, 32 dalších zahraničních týmů středoškoláků a dalších 29 týmů v otevřené kategorii. Hlavním koordinátorem byl Aleš Flandera.
Devátý ročník týmové soutěže FYKOSí Fyziklání proběhl 13. února 2015 v budovách MFF na Karlově. Soutěže se zúčastnilo 81 týmů z ČR a SR. Hlavním organizátorem soutěže byl Tomáš Bárta.
Bezprostředně na Fyziklání navázala ve dnech 13. – 15. února 2015 akce Víkend s aplikovanou fyzikou (VAF). Akce se zúčastnilo 11 studentů SŠ. Program víkendu sestavili a vedli Lýdia Janitorová a Marek Martaus.
V letním semestru proběhlo 5 fyzikálních přednášek pro středoškoláky ve spolupráci s pražskou krajskou komisí FO. Koordinátorem přednášek byl Václav Jimmy Bára. Od roku 2015 se přednášky pravidelně natáčejí a streamují; záznamy je možné najít na serveru YouTube.
Ve dnech 25. dubna až 3. května 2015 proběhlo jarní soustředění FYKOSu v Zelené Lhotě. Volnočasový program se inspiroval filmovou trilogií Matrix. Součástí odborného programu byla krom tradičních přednášek FYKOSích organizátorů i přednáška Miroslava Brože z Astronomického ústavu MFF UK. Soustředění vedli Lubomír Grund a Ivo Vinklárek .
13. května proběhl netradičně druhý Den s experimentální fyzikou v 28. ročníku. Organizoval ho opět Erik Hendrych. Zúčastnilo se celkem 60 studentů, kteří navštívili experimentální pracoviště v Trojském areálu MFF UK a následně FzÚ AV ČR, kde si mohli prohlédnout tokamak a vodíkový plasmatron.
Pozici hlavního organizátora semináře v letním semestru 2015 převzal Miroslav Hanzelka.